Badavut Plajı

Badavut Plajı

Türkiye’nin doğa harikalarından biri olan Badavut plajı, Balıkesir iline bağlı olan Ayvalık ilçesinin Sarımsaklı beldesinde bulunmaktadır. Badavut Plajı, doğal bir plaj olma özelliği barındırmaktadır. Bu harika plajın sahip olduğu güzel kumu ve sakin denizi oldukça büyük bir dikkat çekiyor. Ayrıca Doğa harikası Badavut Plajı; Cennet Tepesi, Şeytan Sofrası ve Cunda Adası gibi ilgi çekici yerlere yakınlığıyla da öne çıkmaktadır.

Badavut plajı ile Sarımsaklı arasında yaklaşık olarak 4 km mesafe bulunmaktadır. Badavut Köyü, kalabalıktan uzak bir konumu, huzurlu, sakin ve temiz plajı ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir köy olma özelliği barındırıyor. Şahinkaya olarak bilinmekte olan ilginç yapıdaki kayalıklar ile Badavut’un granit, incecik ve altın renkli kumları güneşlenmek için ideal bir yapı barındırmaktadır.,

Badavut Plajına Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri olan Badavut plajının sınırları içerisinde bulunduğu Badavut Köyü, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesindeki Şeytan Sofrası eteklerinde konumlanmış durumdadır. Badavut’a ulaşım sağlamak için öncelikle Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine ulaşım sağlamak gerekir. Ayvalık ilçesine ulaşım sağlandıktan sonra Şeytan Sofrasına doğru ilerleyerek tabelalar yardımıyla Badavut’a varılabilmektedir. Ayvalık ilçesi ile Badavut arası yaklaşık olarak 10 km olup özel araç ile bölgeye yalnızca 20 dakikalık bir süreç içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Badavut Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ege Denizinin İncisi olarak da öne çıkmayı başaran bir doğa harikası olan Badavut Plajı özellikle de kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için özel bir alternatif olarak öne çıkmaktadır. Göz kamaştıran masmavi denizi ve güzel kumsalı ile ziyaretçilerinin çok büyük beğenisini toplayan plajlar arasında kendisine yer bulmayı başarmış durumdadır.

Girilebilir nitelikteki tertemiz sulara sahip Badavut Plajı esasında bakılırsa daha sakin ve daha nezih bir atmosfer içerisinde denize girme olanağı sunmaktadır. Konumlanmış durumda olduğu merkeze biraz uzak bir mesafede olduğundan dolayı çok fazla insanın ulaşım sağlayamadığı keşfedilesi güzellikteki saklı güzellikle arasında yerler almaktadır

Badavut Plajı mavi bayrak sahibi noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun beraberinde Sağlık Bakanlığı nezdinde gönül rahatlığıyla denize girme olanağı sağlayan özel plajlar arasında yerini almaktadır. Bu nedenden dolayı bölgeden yahut ülkenin farklı bölgelerinden Badavut plajı güzelliklerini merak edenler ve sakinlik isteyenler için özel bir atmosfer barındırmaktadır.

Badavut Plajı’nın sahip olduğu ferahlatıcı serin denizi ise su sporları ile vakit geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir yapı barındırıyor. Sonbahar ve kış aylarının yaşandığı dönemlerde çoğunlukla kuş gözlemcilerin gitmeyi tercih ettiği Badavut, rüzgarın dalgalar eşliğinde şekillendirdiği ilginç kaya yapısının yanı sıra, kalabalıktan uzak denize girme olanağı tanıdığı için de tercih edilen muhteşem noktalardan birini oluşturuyor.

Ramo Beach Club © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.